FANDOM


Twilight a Spike si trénujú vonku kúzla a zrazu uvidia Pinkie Pie ako sa pred niečím schováva. Keď prídu k nej, tak im povie že sa schováva, lebo niečo spadne. Tuší to kvôli svojmu Pinkie zmyslu, lebo vždy keď sa jej trasie chvost, tak niečo o chvíľu spadne. Twilight jej povie, že nemusí sa ničoho obávať, lebo na oblohe nieje ani mráčik, ale zrazu na ňu spadne žaba.

Bola to žaba ktorú Fluttershy spolu s ostatnými žabami prenášala do močiara, lebo v malom jazierku ich bolo priveľa a nemali tam miesto. Twilight si ale myslí, že celý ten Pinkie zmysel je len náhoda. Avšak Pinkie Pie sa znova začne triasť chvost. Twilight jej to neverí a keď odchádza tak nedáva pozor na cestu a spadne do priekopy. Potom sa Pinkie Pie začnú mykať uši a to znamená, že bude musieť pripraviť pre niekoho kúpeľ. Twilight sa to celé zdá ako nezmysel, ale odrazu prejde vedľa nej poník s vozom ktorý ju obleje blatom.

Po tom ako si dá Twilight kúpeľ, tak strávi deň s Pinkie Pie, ktorej sa všetky jej predpovede naplnia. Preto sa rozhodne že príde čo je za tým a keď Pinkie Pie odíde, tak ju začne sledovať. Keďže vôbec neverí na Pinkie zmysel tak ignoruje všetky jej predpovede a skončí na tom zle. Zrazu sa Pinkie začne celá triasť. Nevie čo to znamená, lebo vždy je to niečo najviac nečakané. Jediné čo vie povedať je, že sa to stane v žabom močiari kde je Fluttershy. Preto tam rýchlo utekajú aby ju varovali. Keď tam prídu tak uvidia Fluttershy a myslia si že je všetko v poriadku, ale potom sa objaví obrovská

príšera menom Hydra. Začnú pred ňou čo najrýchlejšie utekať na kopec, ale cestou sa Pinkie Pie stále trasie, takže jej predpoveď o niečom najviac nečakanom sa stále nenaplnila. Keď prídu na kopec, tak zistia že sú v pasci lebo prišli k útesu. Jediný spôsob ako utiecť je preskákať po kameňoch na druhú stranu. Všetci poníci teda začnú skákať, ale keď sú na druhej strane všetci okrem Twilight, tak Hydra ich zničí a rozbije takže je tam uveznená. Pinkie jej vtedy zakričí aby skočila dole, lebo jej to povedal jej Pinkie zmysel. Twilight jej to stále neverí, ale nemá na výber. Preto skočí z dole do močiara, odrazí sa od obrovskej bubliny a v poriadku dopadne na druhú stranu a všetci sa dostanú do bezpečia.

Avšak Pinkie Pie sa stále trasie. Twilight nechápe čo mohlo byť viac nečakané ako obrovská príšera, ktorá ich chcela zjesť a preto vybuchne od hnevu a vzdá sa. Nechápe ako, prečo a čo... ale Pinkie zmysel proste funguje a uverí tomu. Odrazu sa Pinkie Pie prestane triasť. Uvedomí si že tá najviac nečakaná vec je Twilight ktorá uverí niečomu čo nemôže vedecky dokázať.